Subota, 31.07.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Holandija u osmini finala

C grupa: Holanđani bez velikih problema ostvarili pobedu nad Austrijom od 2:0 (1:0)i plasirali se u nokaut fazu
Думфрис поставља коначан резултат на мечу (EPA-EFE/Naomi Baker)

Holandija je bez velikih problema ostvarila drugi trijumf na ovom turniru i izborila plasman u polufinale. Lale su slavile protiv Austrije, koja je imala samo dva udarca u okvir gola za 90. minuta. Odličnu partiju pružio je Memfis Depaj, koji je postigao pogodak i počeo je akciju kod drugog gola koji je delo Denzela Dumfrisa.

Holandija koja je propustila Prvenstvo Evrope u Francuskoj i Mondijal u Rusiji je na ovaj turnir došla sa puno ambicija, što je pokazala protiv Ukrajine. Lale su i u meču protiv Austrije od samog starta krenule ofanzivno sa željom da što pre stignu do pogotka, koji će omogućiti miran nastavak utakmice. U prvih sedam minuta imali su dve odlične prilike, preko Depaja i Veghorsta.

U 10. minutu Lale su izvele školski kontranapad, Dumfris je pratio akciju po desnoj strani, uleteo u šesnaesterac, a na njega je startovao Alaba, a sudija Orel Grinfild je posle gledanja VAR-a, pokazao na jedanaesterac. Siguran egzekutor bio je Memfis Depaj, koji je postigao prvi gol na ovom turniru. Austrija se probudila posle primljenog gola i oslobodila se pritiska.

Pokušavali su da stignu do izjednačenja. Šanse su propustili Gregorič i Sabicer, ali je iskusni golman Stekelenburg bio na visini zadatka.  Do kraja poluvremena Holandija je pripretila, još dva puta i to preko Depaja i Veghorsta, koji su se propisno ispromašivali.

Holandija je i u drugom poluvremenu krenula ofanzivno. Imali su na startu dve tri odlične prilike, ali nisu uspeli da ih iskoriste. Frank de Bur je u 60. minutu izvršio dve izmene koje su po svemu sudeći urodile plodom. U 64. minutu Malen je istrčao kontranapad posle odličnog pasa koji je dobio od Vajnalduma. Stuštio se ka šesnaestercu, a na drugoj stativi je video Dumfrisa, koji je savladao golmana Bahmana. Austrija je pokušala da se vrati, ali ni ulazak Kalajdžića i Grilišša nije mnogo toga promenio.