nedelja, 20.06.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista

Zvezda uz dosta sreće u finalu

Šampion se ponovo mučio protiv Surduličana, koji su opet bili čvrst protivnik: C. zvezda – Radnik 2:1 (2:0). – Da li su „crveno-beli” poveli iz ofsajd pozicije?
(Фото В. Марковић)

Zvezda je uz dosta sreće prošla u finale našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja, dok su gosti iz Surdulice još jednom pokazali da s pravom stanuju u gornjem domu našeg najboljeg superligaškog društva. Domaćin je do trijumfa, plasmana u finale stigao nakon golova u prvom poluvremenu, mada i dalje ostaje opasna sumnja da li je prvi Zvezdin pogodak zaista, kao što je na kraju odlučio glavni sudija, bio regularan? U drugom poluvremenu Radnik je pokazao pravo lice, uspevši najpre da smanji vođstvo, da bi u samom finišu utakmice čak dva puta pogodio prečku....

Samo što je utakmica počela Crvena zvezda je ozbiljno zapretila svom uvaženom gostu. Kanga je u svom prepoznatljivom stilu izveo korner, najviši u skoku pred golom Ranđelovića, junaka derbija od pre nekoliko dana, bio je Milunović, često neprikosnoveni gospodar u vazduhu. Štoper Zvezde je uspeo da nadskočio sve u šesnaestrcu Radnika i  preciznim udarcem glavom loptu pošalje u prazan gol. Međutim, kada je već uveliko lopta ulazila u praznu mrežu, Sanogo je ne razmišljajući previše za posledice, bez ikakve potrebe čini se ubacio loptu glavom pa je pomoćni sudija Đurđević pokazao nedozvoljenu poziciju Zvezdinog veznog fudbalera. Ipak, glavni sudija Đorđić se nakon kratkog dvoumljenja ipak  odlučio da pokaže na centar. Tako je domaćin uz dosta sreće stigao do ranog vođstva.

Nedugo zatim i Falćineli se našao u dobroj šansi, ali na sreću Surduličana nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Tek posle četvrt časa igre gosti su uspeli da se oslobode pritiska, mada je Zvezda i dalje pretila. Najbolju priliku gosti su imali u 25. minutu kada je najbolji strelac šampionata Makarić opasno zapretio Borjanu.Ipak, u tim trenucima pune dominacije domaćin je znalački koristio sve slabosti svog rivala. Italijan Falćineli je nakon lepe asistencije Bena sa leve strane  ispružio nogu i uspeo da matira mladog Ranđelovića, koji nije mogao ništa u ovoj situaciji. Ponovo su se gosti trgli, ali se do odlaska na odmor rezultat nije promenio, što je u nastavku uztakmice davalo ogromnu prednost šampionu.

Radnik ni tada nakon visokog vođstva „crveno-belih” nije gubio nadu. Dobra prilika Oreščanina pred golom Borjana samo je nagoveštavala uspešan period igre gostiju. Milan Makarić se u 51. minutu sjajno snašao pred golom domaćina. Bogdanovski je na desnu stranu pronašao Stankovića, koji se poput šila probio kroz Zvezdinu odbranu, napravio dobar posao dodao loptu do snalažljivog strelca koji je iznenadio nemoćnog Borjana.

Stadion: „Rajko Mitić”. Sudija Miloš Đorđić. Strelci: Milunović 2, Falćineli 34, Makarić 51. minut. Žuti kartoni: Milunović, Degenek, Sanogo (Crvena zvezda)

Crvena zvezda: Borjan 7, Gajić 7, Milunović 7, Degenek 7, Rodić 6 (od 56. Gobeljić 6), Sanogo 7, Kanga 7, Ben 6 (od 56. Srnić 6), Ivanić 7 (od 80. Gavrić 6), Katai 7 (od 56. Nikolić 6), Falćineli 7 (od 74. Pavkov 6).

Radnik: Ranđelović 7, Bogdanovski 7, Radmanovac 6, Jokić 7, Stojanović 6, Oreščanin 6 (od 64. Danoski 7), Biber 6, Stamenković 7, Subotić 6 (od 71. Milovanović 6), Spasić 7 (od 64. Bainović 6), Makarić 7.

Komеntari4
94673
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.

Statisticar
Da li je Sanogo loptu pipnuo glavom. Jeste ali ko im šta može imajući u vidu da će se pre izmeniti neko pravilo fudbalske igre nego da se stane na senku državnoj ljubimici. Ja koji sam igrao fudbal pre 30 godina tvrdim da je nekadašnja okružna liga pružala lepšu igru i veću neizvesnost utakmica. Ko ove naše primadone domaćeg ili stranog porekla ubedi da su vanzemaljci svaka mu čast.
Топлица
Звезда знатно попустила у односу на почетак , али овде заслужује сву пажњу екипа Радника. Одакле сакупише ове играче и како их овако уиграше ?! Тим момцима као да управља један мозак, они су толико једномишљени, а при томе надарени, борбени, одважни, скромни. Ономад голмана морадоше да замене, а са клупе ускочи једнако квалитетан јуноша ! Оваквог тима југ Србије није имао још од времена Радничког са Витом Совровићем, Остојићем, Кнежевићем ! Е да је жив Цаце Богдановић да ово види !
Sasa Savic Edmonton-Nis
Dobili smo utakmicu i usli u finale kupa,to je O.K.Sve ostalo je za brigu,posebno katastrofalno drugo poluvreme,zadnji je cas da Deki razdrma “uspavane primadone”!Bravo za Slaveta Djordjevica,radi odlican posao u Surdulici kao i pre toga u Zvezdinim omladincima,za par godina bice ponovo tu gde mu je mesto,u crveno belom!