Četvrtak, 05.08.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Het trik Haskića za novu pobedu Radničkog

(Фото Пиксабеј)

Fudbaleri Radničkog pobedili su na svom terenu u Nišu Radnik iz Surdulice sa 4:1, u utakmici 24. kola Super lige Srbije, ostvarili sedmi uzastopni trijumf i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Radnik je poveo u trećem minutu golom Miloša Milovanovića, a posle toga, preokret i pobedu domaćima doneo je trostruki strelac Nermin Haskić. On je izjednačio u osmom minutu, a golove je postigao još u 30. i 43. minutu. Strelac je bio i Stefan Đorđević u 63. minutu.

Haskić je prvi strelac Super lige sa 16 bodova, a tri manje postigao je Rikardo Gomeš iz Partizana. Radnički je ostvario 18. pobedu u prvenstvu i drugi je na tabeli sa 59 bodova, šest manje, ali i utakmicom više od Crvene zvezde. Radnik je osmi sa 29 bodova.

Fudbaleri Dinama iz Vranja pobedili su na svom terenu Napredak sa 4:0. Dvostruki strelac bio je Željko Dimitrov, koji je golove postigao u 51. i 74. minutu. Golove su postigli i Nikola Popović u 40. i Mlađan Stevanović u 85. minutu.

Dinamo je u poslednje četiri utakmice neporažen, a za to vreme ostvario je tri pobede, a poslednji je na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i pretposlednji Zemun uz meč manje. Napredak je nastavio niz loših rezultata i zauzima šesto mesto na tabeli sa 34 boda.

Voždovac je kao domaćin pobedio Vojvodinu sa 1:0 golom Nikole Mikića u 88. minutu. Beogradski tim je posle sedme prvenstvene pobede 10. na tabeli sa 25 bodova, dok Vojvodina, koja je pretrpela 10. poraz u ligi, zauzima deveto mesto sa tri boda više.

Fudbaleri Proletera su na svom terenu pobedili Mladost sa 2:0, golovima dvostrukog strelca Stefana Čolovića u 19. i 48. minutu. Proleter je sedmi na tabeli sa 32 boda, a Mladost je peta sa 39 bodova.

Jedinu pobedu na gostovanjima u današnjim utakmicama koje su počele od 15 časova, ostvario je Čukarički, protiv Spartaka 2:1. Beogradski tim poveo je u 26. minutu golom Ognjena Mudrinskog, a prednost je udvostručio Samuel Ovusu u 43. Konačan rezultat postavio je Dejan Đenić u 86. minutu.

Čukarički je četvrti na tabeli sa 45 bodova, a Spartak je 12. sa 20 bodova.

Od 18 časova na stadionu „Rajko Mitić”, igra se 159. „večiti” derbi Crvene zvezde i Partizana.

Poslednja utakmica 24. kola igra se u nedelju od 15 časova između Bačke i Zemuna.