Ponedeljak, 26.07.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zvezda pobedila Čukarički

(Фото Н. Неговановић)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kao gosti Čukarički sa 2:1, u utakmici 21. kola Super lige Srbije, poslednjeg u jesenjem delu šampionata. Zvezda je povela u 24. minutu golom El Fardu Bena iz jedanaesterca, koji je dosuđen posle duela Darka Puškarića i Ričmonda Boaćija. Četiri minuta kasnije izjednačio je Luka Stojanović, a pobedu gostima doneo je Boaći, golom u 30. minutu.

Crveno-beli su mogli ubedljivije da pobede, ali je Ben u 50. minutu promašio penal. Penal je dosuđen posle starta Borisa Kopitovića na Ebilisiju, zbog čega je fudbaler Čukaričkog isključen, posle drugog žutog kartona. Utakmica je igrana po veoma teškom terenu, nakon što je tokom celog dana teren čišćen od snega, ali i po niskoj temperaturi u Beogradu.

Zvezda je jedina neporažena ekipa u Super ligi, prva je na tabeli sa 59 bodova, dok Čukarički zauzima četvrto mesto sa 39, prenosi Beta.

Preokret Spartaka protiv Voždovca, remi u Novom Sadu

Fudbaleri Spartaka iz Subotice savladali su Voždovac sa 3:2 (0:2), u utakmici 21. kola Superlige Srbije, dok u gradskom derbiju u Novom Sadu između Vojvodine i Proletera nije bilo golova. Tri utakmice pomerene su za ponedeljak, prenosi Tanjug.

Rezultati i strelci 21. kola:

Spartak - Voždovac 3:2 (Obradović 62, Torbica 77, Ćalasan 90+5. penal - Luković 28, Zličić 42)

Vojvodina - Proleter 0:0

Ponedeljak: Zemun - Dinamo Vranje, Napredak - Radnički Niš, Mladost Lučani - Rad.

Subota: Radnik - Bačka 3:2 (Zlatanović 10, Stojanović 38, Danoski 51 - Mičić 15, Grabež 70).

Petak: Partizan - Mačva 0:0.