субота, 12.06.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Манчестер јунајтед и Виљареал у финалу Лиге Европа

(Фото Бета/АП)

Рим – Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се вечерас у финале Лиге Европа, и поред пораза у реванш мечу у гостима од Роме 2:3.

Манчестер је у првом мечу на свом терену победио са 6:2, и тако се укупним резултатом 8:5 пласирао у финале.

Манчестер је повео у 39. минуту голом Едисона Каванија. Фред је асистирао Каванију, а он је јако и прецизно шутирао са 17 метара и погодио леви угао гола Роме.

Рома је до изједначења дошла голом Едина Џеке у 57. минуту. Након центаршута са десне стране, лоше је реаговао Мегвајер, што је искористио Џеко и са пет метара послао главом лопту у мрежу, преноси Бета.

Преокрет Роми је донео Брајан Кристанте у 60. минуту. Фред је изгубио лопту у близини шеснаестерца, што је искористио Кристанте и прецизним ударцем са 13 метара донео преокрет Вучици.

Својим другим голом на мечу Кавани је донео изједначење Манчестеру у 6. минуту. Он се најбоље снашао после центаршута са леве стране, и лако са седам метара главом матирао голмана Роме Мирантеа.

Рома је поново повела голом Николе Залевског у 83. минуту. Залевски је шутирао, лопта се од Телеса одбила, променила правац и преварила голмана Манчестера Де Хеу.

У финале се пласирао и Виљареал који је вечерас у гостима одиграо против Арсенала нерешено 0:0.

Виљареал се у финале пласирао захваљујући победи у првом мечу на свом терену од 2:1.

Финале Лиге Европа на програму је 26. маја, и играће се у Гдањску.