уторак, 22.06.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Шампион „се саплео” на Бањици

Фудбалери Рада, који се грчевито боре за опстанак, успели да освоје бод против првака и тако прекину серију победа „црвено-белих”: Рад – Црвена звезда 2:2 (1:2)
Крај серије од 22 победе: Панков и Борјан после изједначујућег поготка Рада (Фото В. Марковић)

После серије узастопних победа, двадесет и две заредом, што одавно није пошло за руком ни једној нашој фудбалској екипи, нови првак Србије у фудбалу заустављен је на Бањици. Фудбалери Рада, чија се екипа још увек грчевито бори за опстанак, успели су некако, да на помало чудан начин, стигну до ремија са Црвеном звездом и великог бода, који им на крају фудбалске трке може донети и спасоносну луку, без обзира што су тренутно у зони испадања из друштва најбољих.

Већ на почетку меча чинило се да ће шампион, без обзира што је пребринуо све бриге око новог наслова првака, четвртог заредом, поново, рекло би се у свом препознатљивом стилу успети да савлада још једну препреку на свом озбиљном путу. Одмах на самом старту сусрета Милан Павков је у два наврата добро загрејао дланове Кахриману, иначе бившем чувару „црвено-белих” који је оба пута сјајно интервенисао. Исти актери „срели” су се и у 17. минуту. Након одличног центаршута Гајића центарфор нашег новог-старог фудбалског првака је добро шутирао али се искусни голман Рада није дао преварити. Заправо, у првих четврт часа игре Кахриман и Павков имали су чак пет блиских дуела.

И онда на истеку пола часа игре Италијан Фалко доводи Звезду у заслужено вођство. На тренутак је заспала одбрана домаћина. Иванић је повео акцију гостију, затим је сачекао Фалка који је долазио из другог плана. Италијан је примио лопту и онда левом ногом са неких шест метара матирао Кахримана.

Тек тада тргли су се играчи у плавим дресовима. Најпре је шансу имао Калуђеровић, али је Борјан био на месту. Да би исти играч и у 39. минуту шутирао са неких двадесетак метара, лопта је прошла испод голмана Звезде погодила стативу а у наставку акције Борјан је био далеко присебнији. И у пуној иницијативи домаћина гости поново стижу до гола. Овог пута Милан Павков се уписао у листу стрелаца, након добре акције Фалка и Гајића.

Ипак, Рад је пре одласка на одмор успео да смањи вођство. Немања Младеновић се лако ослободио Гобељића, кренуо корак два и онда сјајним ударцем успео да матира Борјана. Могао је голман Звезде и боље да интервенише...

Домаћин, који се грчевито бори да остане у елити,  одмах је  на почетку другог полувремена покушао да стигне до изједначења. Прво је Буснић запретио Звездином чувару мреже да би који минут касније Дегенек са гол линије избацио лопту након одличног шута Караклајића. Желели су „грађевинари” по сваку цену да стигну до изједначења и на крају су успели.  После лепе шансе Јовановића Шарић је успео, додуше уз доста среће и можда малу грешку Борјана да стигне до 2:2! То није био толико јак ударац да голман попут Милана Борјана није могао да одбрани. До краја меча гости су имали још неколико полуприлика које нису успели да искористе док је Рад љубоморно чувао освојени бод који на крају трке може да буде ,,злата,, вредан...

Стадион: „Краљ Петар Први”. Судија: Ненад Минаковић. Стрелци: Фалко 31, Павков 42. Младеновић 44, Шарић 74. минут. Жути картон: Ђорић (Рад)

Рад: Кахриман 7, Ђорић 7, Стоисављевић 6, Цигер 6, Младеновић 7, Буснић 6,  Шарић 7, Блажић 6, Караклајић 7, Тучевић 6, Калуђеровић 6.

Црвена звезда: Борјан 6, Гајић 7, Панков 6, Дегенек 6,5, Гобељић 6,  Петровић 6 (од 76. Саного 6), Николић 7 (од 60. Бакајоко 7), Гаврић 6 (од 60. Срнић 6), Иванић 7, Фалко 7 (од 76. Крстовић 6), Павков 7 (од 60. Фалћинели 6).