U kafićima ugašena svetla i puste stolice. Tržni centri i radnje sa odećom, obućom, aksesoarima… – zatvorene. U vozilima GSP-a gužve su manje, kao i u saobraćaju. Bruje motocikli dostavljača namirnica. U galerijama prigušeno osvetljenje, malobrojni prolaznici mogu da nazru izložena dela. Knez Mihailova bez uličnih umetnika. Sugrađani žure u prodavnice da obave kupovinu pre nego što se one zatvore... Ovako je izgledalo prvo veče novih mera uvedenih zbog izuzetno loše situacije izazvane velikim širenjem virusa korona.
Po izmenjenom radnom vremenu, do 18 časova, rade restorani, kafići, barovi, klubovi, trgovinski centri, priređivači posebnih i klasičnih igara na sreću...
Prodavnice hrane rade uglavnom do 21 čas, pa su potrošači mogli redovno da se snabdeju. Takođe, otvorene tržnice u sastavu JKP „Gradske pijace” mogu da rade do 19 časova, „s ciljem omogućavanja snabdevanja zdravim i visokokvalitetnim namirnicama”, kako je saopštilo je to preduzeće. Na pijacama koje se nalaze u zatvorenom prostoru ‒ Palilulskoj i u TC „Novi Beograd” – to im je bilo omogućeno do 18 časova.
Pošto je Sekretarijat za kulturu grada podržao inicijativu Maje Gojković, ministarke kulture, da se ustanove kulture izuzmu od ovog ograničenja, one su imale slobodu da rade do 21 čas. Imajući u vidu da njihovi programi nisu predstavljali izvor rizika za pogoršanje epidemiološke situacije, oni su dozvoljeni, ali su izvođenja, projekcije i druge vrste kulturnih događaja zavisili od odluke svake ustanove pojedinačno. Tamo gde je sinoć bilo kulture bilo je i posetilaca, naravno u ograničenom broju i u skladu sa preporučenim merama.
U toku večeri i noći mogli su se videti samo potrošači i radnici apoteka, benzinskih pumpi i objekata koji dostavljaju hranu jer oni mogu da rade bez vremenskog ograničenja.