ponedeljak, 30.11.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
sreda, 21.10.2020. u 23:33

Bajern ubedljivom pobedom protiv Atletika počeo odbranu titule

(Фото Бета/АП)

MINHEN - Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Atletiko Madrid sa 3:0, u prvom kolu Grupe A.

Strelci za Bajern bili su Kingsli Koman u 28. i 72. minutu, Leon Gorecka u 41. i Korentin Toliso u 66. minutu.

Heroj Bajerna iz finala Lige šampiona, postigao je prvi gol u novoj sezoni. Džošua Kimih je ubacio loptu u šesnaesterac, a Koman je sjajno utrčao na peterac i lako savladao Jana Oblaka, prenosi Beta.

Koman je bio zaslužan i za drugi gol Bajerna. Prošao je po levoj strani, ušao u kazneni prostor i pored trojice igrača Atletika dodao loptu do Gorecke koji je pogodio za 2:0.

Atletiko je na početku drugog poluvremena, u 47. minutu, postigao gol, ali je taj pogodak Žoaa Feliksa poništen zbog ofsajda.

Toliso je sjajnim golom sa 25 metara u 66. minutu najavio ubedljivu pobedu Bajerna, a potvrdio je Koman šest minuta kasnije.

U istoj grupi, fudbaleri Salcburga i Lokomotive iz Moskve odigrali su ranije danas nerešeno 1:1.

Fudbaleri Bajerna će u drugom kolu gostovati Lokomotivi, dok će Atletiko dočekati Salcburg.