U novom prostoru galerije „Ozon”, u Dorćol placu u Dobračinoj 59, s početkom u 19 časova otvorena je izložba fotografija „Autoizolacija”. Postavku i ujedno prvu izložbu na novoj lokaciji čine radovi grupe autora, studenata Fakulteta primenjenih umetnosti sa modula Fotografija – Tamara Kostrevc, Una Laurenčić, Anastasija Kojić, Čarna Nikolić, Katarina Filipović, Tanja Marjanović, Lazar Kostić i Vesna Dobričić. Oni su u okviru predmeta dokumentarna fotografija kod profesora Aleksandra Kelića „u četiri zida” uradili autoportrete koji se, prema rečima Jelene Matić, kustoskinje izložbe, „kreću od čisto dokumentarnog pristupa preko režiranja mikropriča i situacija do dekonstrukcije velikih majstora zapadnjačkog slikarstva”.
Podsećanjem na rad Dajane Arbus krajem šezdesetih godina 20. veka, a tokom boravka u jednoj instituciji u Nju Džersiju za ljude i decu sa specijalnim potrebama, gde je uradila svoj poslednji ciklus fotografija o svetu onih koji žive u „svom svetu”, i Nen Gordin, koja se osamdesetih okrenula svetu transvestita, homoseksualaca i ljudima obolelim od AIDS-a kako bi kreirala veoma intimnu priču o sebi i ljudskim odnosima u tada još izdvojenim grupacijama, Matićeva je objasnila šta je prethodilo nastanku izložbe.

– Nije prošlo mnogo vremena, a pojam izolacija dobio je neku novu primenu. Ubrzani razvoj tehnologije doneo je digitalnu fotografiju, internet i svet društvenih mreža, kao i kulturu selfija. Doneo je virtuelnu realnost koja nam je omogućila neku vrstu društvene distance zarad kreiranja nekih sopstvenih, uglavnom lažnih predstava i situacija. Za razliku pomenutih izolacija, u ovoj poslednjoj koja traje već pola godine, a kao posledica pandemije virusa korona, svi smo izolovani. Društvena distanca je odjednom postala pojam koji se često primenjuje i koji se odnosi na sve ljude i grupacije – navela je Matićeva.
Ona kaže da su, „okrenuti istraživanju kulturnih i društvenih promena i dešavanja, kao i unutrašnjeg bića, umetnici od pre nekoliko meseci primorani da se ovim stvarima bave na drugačije načine”, a da su prikazani radovi „fotografije o fotografima u vremenu nekih novih i uglavnom teško prihvatljivih pravila, o običnim situacijama, hobijima, dokolici, uskraćenim ili odloženim planovima i željama za putovanjima i spoljnim svetom”.
Galerija „Ozon” osnovana je 2004. godine na Andrićevom vencu, a Dorćol plac je njena sedma lokacija. Prva izložba na njoj bića otvorena do 30. avgusta.