Poslednja izmena 14:14

Olimpijakos izbacio Arsenal u 120. minutu

petak, 28.02.2020. u 08:56
Славље играча и навијача Олимпијакоса (Фото ЕПА/WILL OLIVER)

LONDON – Fudbaleri Olimpijakosa, Intera, Mančester junajteda, Hetafea, Kopenhagena, Sevilje, Benfike i Šahtjoha plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Arsenal je u prvom meču šesnaestine finala Lige Evropa slavio sa 1:0, a tu prednost je nakon 90 minuta meča na Emiratima imao Olimpijakos, pa je ovaj dvomeč rešen nakon produžetaka.

Prednost Olimpijakosu doneo je Papu Abu Sise u 53. minutu, izjednačio je sjajnim pogotkom Pjer Emerik Obamejang u 113. minutu i kada je izgledalo da je sve gotovo Jusef El Arabi je u 120. minutu doneo veliko slavlje grčkom timu.

Fudbaleri Intera su pred praznim tribinama pobedili Ludogorec sa 2:1 i ukupnim rezultatom 4:1 prošli dalje. Ludogorec je poveo u 26. minutu pogotkom Kaulija Souze, ali je Inter preokrenuo golovima Kristijana Biragija u 62. i Romelua Lukakua u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nakon što je u Belgiji bilo 1:1, Mančester junajted je na svom terenu pobedio Klub Briž sa ubedljivih 5:0. Dva gola za klub sa Old Traforda postigao je Fred, a u strelce su se upisali i Bruno Fernandeš, Odion Igalo i Skot Mektominej, javlja Beta.

Fudbaleri Hetafea priredili su veliko iznenađenje pošto su eliminisali Ajaks. Španski tim je u prvom meču pobedio sa 2:0, a potom je u Amsterdamu izgubio sa 2:1. Hajme Mata je doneo prednost Hetafeu u petom minutu, izjednačio je Danilo pet minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je autogolom Matijas Olivera u 63. minutu.

Kopenhagen je u Glazgovu iznenadio Seltik pošto je, nakon 1:1 u prvom meču, slavio sa 3:1 i prošao dalje, dok je Sevilji i 0:0 protiv Kluža bilo dovoljno za plasman u osminu finala.

Benfika i Šahtjor su odigrali 3:3, a pošto je ukrajinski tim u prvoj utakmici slavio sa 2:1 ide dalje. Fudbaleri Benfike vodili su sa 1:0, 2:1 i 3:1, ali to im nije bilo dovoljno.

Fudbaleri Bašakšehira eliminisali su Sporting nakon produžetaka. Prvi meč završen je pobedom Sportinga od 3:1, a isti rezultat bio je u revanšu u korist Bašakšehira nakon 90 minuta meča.

Danijel Aleksić bio je strelac drugog pogotka za Bašakšehir, ali je heroj tog kluba bio Edin Višća. On je prvo 92. minutu postigao gol koji je njegovoj ekipi doneo produžetke, a potom je u 119. minutu bio siguran sa penala.

U osminu finala plasirali su se fudbaleri Rome, Bajer Leverkuzena, Volfsburga, Vulverhemptona, Bazela i LASK-a.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Rendžers koji je eliminisao Bragu, dok će revanš meč između Salcburga i Ajntrahta odložen za danas.