Poslednja izmena 21:40

Posle Srba i Hrvati besni na Briha: A za nas nema VAR-a?

četvrtak, 07.11.2019. u 13:04
Феликс Брих је у 97. минуту досудио пенал за Шахтјор (Фото Бета/АП)

ZAGREB – Nemački sudija Feliks Brih, nakon što je pre samo 16 i po meseci oštetio Srbiju protiv Švajcarske na Mundijalu u Rusiji, novim kontroverznim odlukama na meču između fudbalera Dinama i Šahtjora u Ligi šampiona navukao je gnev i javnosti u Hrvatskoj.

Brih, na ovdašnjim prostorima poznat po tome što nije koristio VAR prilikom faula nad Aleksandrom Mitrovićem protiv Švajcarske i tako direktno uticao na poraz 1:2, slično je ponovio i na zagrebačkom Maksimiru kada je u 97. minutu dosudio sumnjiv penal za Ukrajince i remijem 3:3 ostavio ih u igri za osminu finala.

Blagi duel Marka Đira i Tajsona okarakterisao je kao najstrožu kaznu i to na „prvu loptu”, potvrdivši odluku i uz pomoć VAR-a, koji nije želeo da gleda za dve situacije kao moguću korist za Dinamo i tako napravio sličan potez kao kod greške za Srbiju, zbog čega je tada izbačen sa Svetskog prvenstva.

Najveći bes navukao je kod trenera „modrih” Nenada Bjelice, koji je VAR opisao kao „cirkus i da ubija emocije u fudbalu” zato što Nemac nije hteo da pogleda situacije za Dinamo.

„Ako ne žele gledati to, šta će nam VAR? Ja uvek govorim da je VAR obično s*anje! Ubija emocije, ubija igru. I dalje se tumačenje spornih situacija svodi na interpretaciju. Čemu onda to? Ukinite onda VAR. Ja sam apsolutno protiv VAR-a”, ljutito je govorio Bjelica na konferenciji za medije posle utakmice, svestan da rizikuje kaznu UEFA, javlja Tanjug.

Brih ima „podeblji Si-Vi” grešaka, pored toga što je oštetio Srbiju isto tako je i priznao „fantomski” gol Stefanu Kislingu u meču Bundeslige, iako je lopta u mrežu ušla sa spoljne strane, a zamerke na njegovo suđenje imali su i fudbaleri iz Severne Irske baš protiv Švajcarske jer je, kao što je i tvrdio kapiten Srbije Aleksandar Kolarov, sa rivalom pričao na maternjim jeziku, umesto po pravilima na engleskom.

„Istakao” se i u sudaru Srbije i Hrvatske (1:1) na stadionu „Rajko Mitić” kada je podelio „kišu” kartona, isključio Nemanju Matića i Josipa Šimunića za čuveni grub start na Miralemu Sulejmaniju.

Ono što je interesantno je da je ne tako davno sudio finale Lige Evrope Sevilja – Benfika 2014. i tri godine kasnije finale Lige šampiona Real Madrid – Juventus.

Siti bez pobede protiv Atalante, Dinamo ispustio pobedu

Fudbaleri Atalante i Mančester sitija igrali su nerešeno 1:1, dok je Dinamo u Zagrebu igrao 3:3 protiv Šahtjora iz Donjecka u utakmicama četvrtog kola Grupe C Lige šampiona.

Utakmica u Milanu na stadionu San Siro donela je dosta uzbuđenja, a posebno u završnici susreta kada je Siti ostao s desetoricom igrača na terenu pošto je golman Klaudio Bravo koji je prethodno ušao umesto povređenog Edersona, dobio crveni karton, pa ga je zamenio desni bek Kajl Volker.

Siti je poveo golom Rahima Sterlinga u sedmom minutu, da bi u 43. Gabrijel Žezus promašio jedanaesterac.

Hrvatski fudbaler Mario Pašalić u 49. minutu doneo je izjednačenje Atalanti, a kasnije se ispostavilo da je to bio i konačni rezultat.

Siti je u od 81. minuta igrao s desetoricom igrača, ali Atalanta ipak nije ozbiljnije uspela da ugrozi Kajla Vokera.

Šahtjor je na gostovanju u Zagrebu poveo protiv Dinama u 13. minutu preko Alana Patrika.

Dinamo je ipak uspeo da preokrene i dođe na korak od pobede golovima Bruna Petkovića u 23, Luke Ivanušeca u 83. i Arijana Ademija u 89. minutu.

Kada je delovalo da će meč iti završen trijumfom Zagrepčana, Šahtjor je s dva gola u sudijskoj nadoknadi vremena došao do izjednačenja, javlja Beta.

Prvo je Žunior Moraeš u 93. minutu pogodio za 2:3, da bi izjednačenje u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena Tete iz jedanaesterca doneo bod Šahtjoru.

Siti je prvi na tabeli sa 10 bodova, dok Šahtjor i Dinamo imaju po pet, dok je Atalanta poslednja s jednim.

U Grupi A plasman u osminu finala izborio je Pari Sen Žermen koji je sa 1:0 pobedio Klub Briž i tako zadržao maksimalan učinak.

Real Madrid je u drugom meču Grupe A sa 6:0 pobedio Galatasaraj.

U Grupi D Atletiko Madrid pretpeo je prvi poraz ove sezone u Ligi šampiona, pošto je na gostovanju sa 1:2 izgubio od Bajer Leverkuzena.