Poslednja izmena 11:24

Ajntraht deklasirao Bajern, Kostić strelac

subota, 02.11.2019. u 17:46
(Фото Бета/АП)

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas na svom terenu Bajern Minhen sa 5:1, dok je Borusija Menhengladbah u gostima sa 2:1 pobedila Bajer Leverkuzen u utakmicama 10. kola nemačke Bundeslige.

Ajntraht je protiv Bavaraca imao olakšavajuću okolnost, pošto je Žerom Boateng u devetom minutu dobio direktan crveni karton.

Domaćin je igrača više u potpunosti iskoristio, a vodeći gol postigao je Filip Kostić u 25. minutu. Srpski reprezentativac je samo osam minuta kasnije asistirao Đibrilu Sovu za 2:0.

Najbolji strelac lige Robert Levandovski uspeo je da postigne počasni pogodak za Bajern u 37. minutu.

Ajntraht je u drugom poluvremenu „overio” trijumf, a golove su postigli David Abraham u 49, Martin Hintereger u 61. na asistenciju Kostića i Gonsalo Pasijensija u 85, javlja Beta.

Borusija Menhenglabah je na gostovanju protiv Bajera došla do velike pobede i tako se odvojila na prvom mestu Bundeslige od svih ostalih ekipa.

Do prednosti su stigli u 18. minutu golom Oskara Vendta, da bi Bajer izjednačio preko Kevina Volanda u 25. Trijumf Borusiji Menhengladbah doneo je Markus Tiram.

Lajpcig je pred svojim navijačima deklasirao Majnc rezultatom 8:0, dok su Verder i Frajburg igrali nerešeno 2:2.

Borusija Dortmund je pred svojim navijačima sa 3:0 pobedila Volfsburg. Golove za trijumf „milionera” postigli su Azar u 52, Rafael Gereiro u 58. i Mario Gece u 88. iz jedanaesterca.

Borusija Menhengladbah prva je na tabeli sa 22 boda, a prate je Borusija Dortmund sa 19, te Lajpcig i Bajern sa 18.