FUDBALSKA SUPERLIGA

Strelci Pavkov i Jovančić

Mačva – Crvena zvezda 0:2 (0:1). – Lep ambijent u Šapcu
Трасирао пут ка још једној победи: Милан Павков, стрелац првог гола у Шапцу (Фото И. Веселинов)

Drugi put zaredom u meču sa ekipom iz donjeg dela superligaške tabele, Crvena zvezda je golove davala dvadesetak minuta, od ulaska u finiš prvog do četvrt sata igre u drugom poluvremenu. U Šapcu je pobedila Mačvu sa 2:0 (1:0) golovima Pavkova u 38. i Jovančića u 60. minutu.

Susret 13. kola je igrom bio ispod prelepog ambijenta popunjenih tribina, pred kojima su domaći zapretili samo dva puta, šutevima Nenada Gavrića iz otvorenih pozicija početkom i krajem meča. U oba slučaja je lopta išla preblizu golmanu Borjanu. Na klupi 11. tima prvenstva debitovao je Darko Tešović, kojeg je posle meča za trenera Partizana „postavio” Zvezdin šef struke Vladan Milojević, izjavivši kako misli da njegov kum zaslužuje da bude za kormilom „crno-belih” čiji je dres nosio.

Postavka koja je bila jedan od zanimljivijih momenata je i ona sa kraja prvog poluvremena, dvojice Zvezdinih igrača prilikom izvođenja slobodnog udarca sa tridesetak metara. Razumevanje njenih veznih fudbalera je bilo takvo da su se Ebisilio i Krstičić, koji su „spremali” centaršut ili šut, posle kratkog dodavanja ovog drugog – sudarili.

Dva značajna momenta završena su lobovanjem golmana Mačve Dušana Puletića. U 38. minutu bio je tik ispred gol-linije kod „prve stative”, ali ga je preletela lopta koju je sa nekoliko metara daljine, sasvim zdesna od gola, glavom uputio Milan Pavkov, nakon centaršuta Simića – 1:0. U 60. je loptu preko čuvara mreže podigao Dušan Jovančić, posle utrčavanja u prazan deo šesnaesterca, gde je stiglo proigravanje Bena – 2:0.

„Crveno-beli” su imali još par šansi (ukupno šest udaraca u okvir) sa nesuđenim strelcem ispred golmana. Krajem prvog poluvremena Gobeljić je šutirao u čuvara mreže, a na isteku drugog Ben je loptu poslao preko gola. Ovaj drugi je u 79. minutu iz slobodnog udarca zatresao prečku. U 36. je dao gol nakon sporne sudijske odluke o njegovom ofsajdu. Potkraj meča arbitar je isključio domaćeg štopera Ristivojevića, koji je drugi žuti karton zaradio faulom.

Stadion: Mačve. Gledalaca:5.000. Sudija: Brdar (Novi Sad). Strelci: 0:1 Pavkov (38), 0:2 Jovančić (60). Žuti kartoni: Ivić, Pejović, Ristivojević (Mačva), Savić i Stojković (C. zvezda). Crveni karton: Ristivojević (Mačva) 90+1.

MAČVA: Puletić 5, Pejović 6, Ristivojević 6, Jovanović 6, Lazarević 6 (od 59. Milosavljević –), Ivić 5 (od 78. Babić –), Adamović 5 (od 70. Gemović –), Gigić 5, Gavrić 6, Tošić 5, Đoković 5.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Stojković 6, Savić 6, Degenek 6, Gobeljić 6, Krstičić 6 (od 81. Čaušić –), Jovančić 7, Ben 6, Ebisilio 6 (od 76. Srnić –), Simić 7, Pavkov 7 (od 77. Stojiljković –).