Zvezda zablistala u Kruševcu

Napredak – Crvena zvezda 0:3 (0:2)
Autor: Rade Stankovićsreda, 26.09.2018. u 20:45
Вељко Симић стрелац првог гола за Звезду у Крушевцу (Фото М. Ивановић)

Kruševac – Fudbaleri Crvene zvezde, bodreni od svojih navijača kao da su u Beogradu, bili su znatno bolji od ekipe Napretka i zasluženo osvojili tri boda. S druge strane, fudbaleri Napretka bili su ravnopravan protivnik gostima gotovo petnaest minuta.

Igrači Zvezde kao da su iznenadili domaću ekipu u 16. minutu, kada su postigli vodeći gol.

U gužvi na oko 25 metara od gola Napretka najbolje se snašao Gobeljić. Dokopao se lopte, snažno šutirao i pogodio mrežu Petrovića (0:1). Zbunjeni igrači Napretka dozvolili su još jednu akciju Crvene zvezde samo dva minuta kasnije.Na dva metra od desne stative gola Napretka loptu je prihvatio Simić. Oštro je šutirao i pogodio donji levi ugao gola Napretka (0:2).

Napredak je potom uspostavio ravnotežu, ali šansi za gol ni na jednoj strani do kraja prvog poluvremena nije bilo.

U drugom poluvremenu Napredak je postao gotovo ravnopravan protivnik. U 78. minutu Vulić je pogodio prečku. Najbolju šansu da postigne gol za domaći tim imao je Jović, koji je sa klupe ušao u 84. minutu. Golman Borjan je ispustio loptu koju je zahvatio Jović, ali je loše šutirao.I igrači gostujućeg tima imali su još nekoliko šansi. Najbolja se ukazala igraču sa klupe Jevtoviću u 88. minunutu, koji je postigao treći gol i tako Zvezdi doneo ubedljivu pobedu.

Stadion Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 6.000. Sudija: Zoran Široki. Strelci: Gobeljić(0:1) u 16, Simić (0:2) u 18. i Jevtović u 88.) Žuti kartoni: Veškovac i Ndia, Napredak; Borjan i Pavkov, Crvena zvezda.

NAPREDAK: Petrović Ni 6,5, Kostić 6, Eskić 6 (od 84. Jović - ), Vulić 6,5, Vukanović 6,5, Verškovac 6, Boranijašević 6, Ostojić 6, Petrović Ne 6, Ndia 6,5 i Zec 6 (od 58 Alivodić 6).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Jovičić 7, Degenek 6,5, Pavkov 6,5, Ebisilio 6,5 (od 82. Milić -), Babić 6,5, Simić 7,5 (od 75. Jevtović -), Jovančić 6,5, Stojković 6,5, Mohamed 6,5 (od 90. Beleg - ) i Gobeljić 7,5.