utorak, 26.01.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista
nedelja, 01.04.2018. u 19:35

Pobeda Zvezdinih fudbalera u Lučanima

Са утакмице Чукарички - Спартак (Фото Н. Неговановић)

Lučani - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima sa 5:2, u 29. kolu Super lige. Zvezda je nastavila niz i sada je 18 utakmica bez poraza. Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva zauzima prvo mesto sa 76 bodova, osam više od drugoplasiranog Partizana.

Mladost četiri kola nema pobedu i 10. je na tabeli sa 35 bodova, bez šanse za plasman u plej-of. Crvena zvezda je vodila u Lučanima golom Slavoljuba Srnića u 18. minutu, a Mladost je izjednačila u 36. preko Predraga Pavlovića.

Novu prednost Zvezdi su doneli Srđan Babić u 44. i Aleksandar Pešić iz penala u 56. minutu, Pavlović je u 73. smanjio, a potom su Luka Ilić u 82. i Pešić u 84. postavili konačan rezultat.

Čukarički je u drugoj superligaškoj utakmici ostvario važnu pobedu u borbi za Evropu, pošto je rezultatom 4:1 bio bolji od Spartaka. Tri pogotka za Čukarički postigao je Marko Docić, dva iz penala u 13. i nadoknadi poluvremena, kao i 72. minutu, a strelac je u 87. bio i Asmir Kajević. Gol za Spartak u 33. dao je Aranđel Stojković.

Ekipa sa Banovog brda treća na tabeli sa 50 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Radnički, dok se Spartak nalazi na petom mestu sa četiri manje. (Beta)

Novi Pazar bolji od Sinđelića

Novi Pazar - Fudbaleri Novog Pazara pobedili su na domaćem terenu ekipu beogradskog Sinđelića sa 1:0, u poslednjoj utakmici 19. kola Prve lige Srbije. Pred oko 2.000 gledalaca na Gradskom stadionu, jedini pogodak postigao je Predrag Đorđević u 78. minutu.

„Moji igrači su pokazali fudbalsku inteligenciju, prilagodivši se promeni formacije. U prvom delu smo bili pažljivi da im ne bi dozvolili ubitačne kontre, a na odmoru sam zahtevao da nastavimo u visokom ritmu. Publika je prisustvovala dobroj utakmici, a imamo i novog strelca. Ipak, do opstanka nam treba još bodova”, rekao je trener Pazara Stevan Mojsilović.

Novopazarci imaju 30 bodova i napredovali su do pete pozicije na tabeli, a ispred njih je četvrtoplasirani Sinđelić sa 33. „Oba tima su dala sve od sebe, pred punim tribinama, u sjajnom ambijentu. Bilo bi bolje za srpski fudbal da je više ovakvih mečeva. Koštala nas je greška zadnje linije u finišu, a tim kao Pazar to ne prašta. U duelu s kvalitetnim rivalom, to donosi prevagu. Drugo nemam šta da zamerim mojim momcima”, kazao je trener Sinđelića Slaviša Božičić. (Beta)