Представа „Сама је тражила” урађена је у сарадњи са Пан театром поводом светске кампање „16 дана активизма против насиља над женама”, а може се погледати на сајту општине Звездара и друштвеним мрежама. Реч је о комаду чија је тема насиље над женама и рађена је као омнибус састављен од прича, монолога, исповести и поема оних које су умрле. Аутори прича су драмски писци из Србије, Хрватске, Ирске и Шведске, већина вишеструко награђивана за драмско писање, а поред личних искустава, материјал коришћен као инспирација су и полицијски извештаји.
При прикупљану грађе за ову представу позориште „Пан театар” је значајне податке добило од Весне Станојевић из „Сигурне куће“и сматра их партнером у овом пројекту.
За представу су коришћени текстови Маје Пелевић, Милана Марковића, Бранислава Илића, Данијеле Кулезић Вилсон, Бранке Стојковић и Јасне Жмак.
Режију је урадила Ксенија Крнајски, а музику Ијан Вилсон. За сценографију и костиме била је задужена Милица Грбић Комазец. Сценски покрет осмислио је Дамјан Кецојевић, а музику Војкан Гостиљац.
Играју Оливера Викторовић Ђурашковић, Бранка Стојковић, Маја Митић, Бојана Ђурашковић и Тијана Јанковић.
Емитовање представе „Сама је тражила” је једна од активности којом Комисија за родну равноправност председника општине Звездара и ове године учествује у глобалној светској кампањи „16 дана активизма против насиља над женама” коју обележава 1.700 организација у преко 100 држава света. Кампања се завршава 10. децембра када се обележава Међународним даном људских права.
Циљ ових програма је подизање свести друштва о значају борбе против насиља.