уторак, 01.12.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
четвртак, 22.10.2020. у 23:31

Црвена звезда после продужетка победила ЦСКА

(Фото Бета)

Кошаркаши Црвене Звезде победили су у Београду након продужетка московски ЦСКА 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11), у петом колу Евролиге.

Звезду је до победе предводио Џордан Лојд са 31 поеном и шест скокова. Тори Волден је постигао 12, Марко Јагодић-Куриџа 11, а Емануел Тери 10 поена.

У екипи ЦСКА најефикаснији је био Данијел Хекет са 29 поена, погодивши шест тројки из осам покушаја. Њега је пратио Вил Клајбурн са 18 поена.

ЦСКА је меч почео без Мајка Џејмса у петорци. У првој деоници се играло у серијама, ЦСКА је у неколико наврата стизао до четири поена предности али је Звезда успевала да врати резултат у егал. После офанзивног скока Тејлор Рочести је погодио за крај прве четвртине, на које је Звезда отишла са минусом од два поена 18:20.

Други период је почео у истом ритму, без велике енергије у игри обе екипе. Звезда је стала у нападу и преко два и по минута није постигла кош, што је искористио ЦСКА и после тројке Клајбурна стигао до максималних плус седам 24:31, на половини друге деонице. После тајмаута Обрадовића, Звезда је везала четири поена, али је ЦСКА одговорио тројком Хакета.

Џордан Лојд је успевао да одржи Звезду у игри и не дозволи да ЦСКА стекне предност већу од седам поена.У последњем минуту Фојтман постиже пет везаних поена, и одводи ЦСКА на паузу са максималних плус осам 35:43.

Друго полувреме ЦСКА отвара серијом 6:0, и лако одлази на великих плус 14. Скоро четири минута је било потребно Звезди да стигне до првих поена у трећој деоници. Звезда успева да се тргне и тројком Волдена веже пет погодака и спусти разлику испод десет поена.

Звезда наставља са добром игром и у осмом минуту, кошем Терија стиже на минус од пет поена. До краја треће четвртине обе екипе су се мучиле у нападу и у последњу деоницу се ушло са резултатом 46:51.

У четвртој деоници Звезда наставља са одличном игром, и тројком Хола долази на минус од три поена и враћа меч у егал. На седам минута до краја тројком Рита Звезда стиже до изједначења. ЦСКА је одговорио са пет везаних поена и натерао Обрадовића да затражи тајмаут.

До минут пре краја играло се кош за кош, када Давидовац везује пет поена и доноси предност Звезди. После тајмаута Хикет погађа тројку и враћа предност московској екипи. Лојд са линије слободних бацања доноси изједначење на 36 секунди до краја. Џејм се промашио тројку и оставио Звезди 15 секунди за напад, који она није добро организовала, Лојд је промашио шут за три поена и меч је отишао у продужетак 73:73.

Звезда је у продужетак ушла са два везана алеј апа Терија и тројком Лојда, направила серију од 7:0 и стигла до пет поена предности. Након изласка из игре Терија због пете личне грешке Звезда се мучила у нападу, али Лојд је држао предност Звезде. Звезда је имала два поена предности осам секунди до краја. ЦСКА је имао напад али је Џејмс промашио шут за три поена, и Звезда је стигла до велике победе 86:84.

Након четири меча Звезда има две победе и два пораза, док је ЦСКА након пет мечева уписао две победе и три пораза, преноси Бета.

У наредном колу Црвена звезда ће гостовати Химкију, док ће ЦСКА дочекати Валенсију.