петак, 30.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
четвртак, 24.09.2020. у 21:45

Партизан пао после продужетака у Белгији, ништа од Европе

(Фото Твитер/@PartizanBC )

Фудбалери Партизана нису успели да се пласирају у плеј-оф квалификација за Лигу Европа, пошто су у гостима после продужетака изгубили од екипе Шарлроа са 1:2.

Домаћи тим је повео у десетом минуту голом Доријана Десолеја, изједначио је Сејдуба Сума у 53, а победу Шарлрои донео је Кавех Резаи у 107. минуту.

Шарлроа ће се за пласман у Лигу Европа борити са екипом Лех из Познања, која је на победила Аполон са убедљивих 5:0.

Белгијски тим је повео после прве шансе на мечу, у десетом минуту. Након корнера, један фудбалер Шарлроа је шутирао, Владимир Стојковић је одбранио, али је Десоле натрчао на одбијену лопту и послао је иза леђа голмана Партизана.

Шарлроа је диктирао темпо на почетку утакмице, „црно-бели” су се притиска ослободили у финишу полувремена, али прилика за гол није било.

Партизан је заиграо много боље, агресивније и брже у наставку и стигао је до изједначења поготком Суме 53. минуту. Такума Асано је сјајно убацио лопту на петерац с десне стране, а Сума је само подметнуо ногу и послао је у мрежу.

Сума је био у главној улози и у наставку меча, имао је још две добре прилике, али их није искористио па је меч отишао у продужетке.

На самом почетку другог продужетка, у 107. минуту, белгијски тим је поново стигао до вођства, преноси Бета.

Бојан Остојић је на ивици казненог простора играо руком због чега је зарадио жути картон, а одговорност да изведе слободан ударац искоса са леве стране преузео је Резаи. Ирански фудбалер је сјајно извео слободан ударац и лопту од стативе послао у гол.

„Црно-бели” су до краја меча кренули на све или ништа, покушавали су да стигну до изједначења, али се резултат није променио, па су се опростили од Европе.