уторак, 20.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
петак, 18.09.2020. у 00:09

ТСЦ испао након нестварне утакмице у Сенти

(Фото М. Рашић)

Нестварна и непоновљива утакмица одиграна је у Сенти, а актери су били ТСЦ и Стеауа.

Виђено је чак 12 голова, прегршт преокрета, два црвена картона и на крају пенал серија, преноси РТС.

Румунски клуб допутовао је у Србију са само 14 играча, пошто је коронавирусом било заражено неколико првотимаца.

Одлично је почело по српску екипу, која је у уводних 15 минута стекла два гола предности.

Милићевић је погодио у 11, а Дуроњић у 14. минуту. Очекивао се одговор гостију, али се није могло наслутити да ће утакмица стећи обрт какав јесте.

Одлични Коман смањио је на 2:1 у 25. минуту, да би до краја првог полувремена Поњевић зарадио црвени картон у 44. минуту, те је ТСЦ остао са десеторицом на терену.

Уследило је једно од "најлуђих" полувремена у историји фудбала.

Ман је изједначио на 2:2 у 50. минуту, да би само минут касније ТСЦ поново стекао предност, голом Антонића.

Уследио је нови гол и изједначење а поново је стрелац био Ман, овога пута у 63. минуту.

Сусрет се ближио крају, играо се трећи минут надокнаде и очекивало се да сусрет оде у продужетке резултатом 3:3.

Уследио је шок за домаћу екипу, пошто је из једне релативно безазлене ситуације, Балаж постигао аутогол.

Након великог славља екипе гостију, који су на клупи имали само два играча и једног голмана, хладан туш "полио" је и Румуне.

Капитен Томановић је након прекида успео да смири лопту и потом је волеј ударцем пошаље у мрежу ривала за 4:4.

Тим резултатом завршено је регуларних 90 минута и меч је отишао у продужетке.

Од 103. минута меча, ТСЦ је остао без још једног фудбалера, пошто је Силађи зарадио црвени картон, због веома неопрезног старта.

Само два минута након тога, Стеауа долази до гола за 5:4, хет-триком Мана. Поново је генерални утисак био да је то био преломни моменат, јер је румунска екипа имала предност и два играча више.

Већ у наредном нападу виђено је ново изненађење и гол српске екипе, а стрелац је био Тумбасевић.

Почетком другог продужетка, олако је прошао Панцири по левој страни и упослио Петреа, за нови, шести гол Стеауе.

ТСЦ је поново одбио да се преда и до краја меча, након контре, стигао до изједначења, када је у 117. минуту, Томановић постигао гол.

Уследила је пенал серија, у којој су се боље показали Румуни, те прошли даље.