Последња измена 09:54

Олимпијакос избацио Арсенал у 120. минуту

петак, 28.02.2020. у 08:56
Славље играча и навијача Олимпијакоса (Фото ЕПА/WILL OLIVER)

ЛОНДОН – Фудбалери Олимпијакоса, Интера, Манчестер јунајтеда, Хетафеа, Копенхагена, Севиље, Бенфике и Шахтјоха пласирали су се у осмину финала Лиге Европе.

Арсенал је у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европа славио са 1:0, а ту предност је након 90 минута меча на Емиратима имао Олимпијакос, па је овај двомеч решен након продужетака.

Предност Олимпијакосу донео је Папу Абу Сисе у 53. минуту, изједначио је сјајним поготком Пјер Емерик Обамејанг у 113. минуту и када је изгледало да је све готово Јусеф Ел Араби је у 120. минуту донео велико славље грчком тиму.

Фудбалери Интера су пред празним трибинама победили Лудогорец са 2:1 и укупним резултатом 4:1 прошли даље. Лудогорец је повео у 26. минуту поготком Каулија Соузе, али је Интер преокренуо головима Кристијана Бирагија у 62. и Ромелуа Лукакуа у судијској надокнади првог полувремена.

Након што је у Белгији било 1:1, Манчестер јунајтед је на свом терену победио Клуб Бриж са убедљивих 5:0. Два гола за клуб са Олд Трафорда постигао је Фред, а у стрелце су се уписали и Бруно Фернандеш, Одион Игало и Скот Мектоминеј, јавља Бета.

Фудбалери Хетафеа приредили су велико изненађење пошто су елиминисали Ајакс. Шпански тим је у првом мечу победио са 2:0, а потом је у Амстердаму изгубио са 2:1. Хајме Мата је донео предност Хетафеу у петом минуту, изједначио је Данило пет минута касније, а коначан резултат поставио је аутоголом Матијас Оливера у 63. минуту.

Копенхаген је у Глазгову изненадио Селтик пошто је, након 1:1 у првом мечу, славио са 3:1 и прошао даље, док је Севиљи и 0:0 против Клужа било довољно за пласман у осмину финала.

Бенфика и Шахтјор су одиграли 3:3, а пошто је украјински тим у првој утакмици славио са 2:1 иде даље. Фудбалери Бенфике водили су са 1:0, 2:1 и 3:1, али то им није било довољно.

Фудбалери Башакшехира елиминисали су Спортинг након продужетака. Први меч завршен је победом Спортинга од 3:1, а исти резултат био је у реваншу у корист Башакшехира након 90 минута меча.

Данијел Алексић био је стрелац другог поготка за Башакшехир, али је херој тог клуба био Един Вишћа. Он је прво 92. минуту постигао гол који је његовој екипи донео продужетке, а потом је у 119. минуту био сигуран са пенала.

У осмину финала пласирали су се фудбалери Роме, Бајер Леверкузена, Волфсбурга, Вулверхемптона, Базела и ЛАСК-а.

Пласман у осмину финала обезбедио је и Ренџерс који је елиминисао Брагу, док ће реванш меч између Салцбурга и Ајнтрахта одложен за данас.