понедељак, 26.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
четвртак, 09.01.2020. у 20:16

Пораз рукометаша Србије од Белорусије на почетку ЕП

(Фото Танјуг/rss.org)

Рукометаши Србије поразом су почели Европско првенство, пошто су у Грацу изгубили од Белорусије са 30:35 (15:16) у првом колу Групе А Европског првенства.

Белорусију је до победе водио Артјом Каларек са девет голова, док су Улаџислау Кулеш и Сергеј Шуловић постигли по пет. У редовима Србије најефикаснији је био Богдан Радивојевић са шест голова, Стеван Сретеновић је постигао пет, а Стефан Вујић и Немања Зеленовић по четири.

На почетку утакмице, до резултата 6:6, играло се гол за гол након чега је Белорусија серијом 4:0 стигла до осетније предности у 14. минуту. Изабраници Ненада Перуничића су десет минута касније стигли до изједначења (13:13), али је Белорусија на одмор отишла с голом предности.

Рукометаши Белорусије су након седам минута игре у наставку поново стигли до плус три, након чега се игра Србије потпуно распала, преноси Бета.

У другом мечу Групе А касније вечерас се састају Хрватска и Црна Гора.

Рукометаши Србије ће у другом колу, 11. јануара, играти против Црне Горе, а Белорусија против Хрватске.