Последња измена 23:03

Денвер бољи од Даласа

четвртак, 09.01.2020. у 08:53
Јокићев Денвер бољи од Дончићевог Даласа (Фото АП )

ДАЛАС - Кошаркаши Денвера победили су Далас 107:106 после велике борбе, а играч одлуке био је спрски центар Никола Јокић.

Јокић је у последњим секундама сусрета постигао важне поене, којим је само заокружио одличну партију.

Сомборац је био најефикаснији играч у победничком тиму, пошто је у Даласу убацио 33 поена (12/20 шут из игре), забележио шест скокова и седам асистенција.

Са 26 поена постигнутих у другом полувремену, Јокићу је припао тексашки дуел против Словенца Луке Дончића, која био на корак до трипл-дабла: 27 поена, 10 асистенција и девет скокова.

У екипи Нагетса 15 поена је убацио Грент, а док је Мареј додао један мање.

Код домаћег тима Пауел је постигао 16, а Хардавеј 15 поена.

Српски центар у тиму Даласа Бобан Марјановић није добио прилику, преноси Танјуг.

У поразу Голден Стејта од Милвокија 107:89, српски кошаркаш Ален Смаилагић одиграо је 11 минута, постигао 10 поена (4/7 шут из игре) и ухватио четири лопте.

Остали резултати: Шарлот - Торонто 110:112, Индијана -Мајами 108:122, Бостон -Сан Антонио 114:129, Орландо -Вашингтон 123:89, Атланта -Хјустон 115:125, Њу Ореалнс -Чикаго 123:89, Јута -Њујорк 128:104.