Последња измена 22:29

Сакраменто победио, повреда Богдановића

петак, 03.01.2020. у 11:46
(Фото Бета/АП)

САКРАМЕНТО – Кошаркаши Сакрамента победили су у ноћи између четвртка и петка Мемфис са 128:123 у НБА лиги.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић је због повреде чланка раније напустио терен.

Богдановић је за 23 минута у игри претходно дао 16 поена, уз по два скока и асистенције.

Његов саиграч Немања Бјелица је имао учинак од осам поена, пет скокова и две асистенције, док Марко Гудурић није играо за Мемфис.

Сакраменто је у тој утакмици надокнадио заостатак од 20 поена разлике, највише захваљујући Деарону Фоксу који је у последњих пет минута дао 10 од својих 27 поена.

Никола Јокић је дао 22 поена и имао седам скокова у победи Денвера над Индијаном резултатом 124:116, јавља Бета.

Далас је са 123:111 победио Бруклин, уз 10 поена и седам скокова српског центра Бобана Марјановића.

Лука Дончић је са 31 поеном и уз 13 скокова и седам асистенција предводио екипу Даласа.

Дебитант у НБА лиги Ален Смајлагић је дао седам поена, имао три скока и асистенцију за 16 минута, у поразу Голден Стејта од Минесоте резултатом 99:84.

Лос Анђелес Клиперси су са 126:112 победили Детроит, али је утакмицу обележила повреда тетиве Пола Џорџа.

Шарлот је са 109:106 победио Кливленд, Мајами је резултатом 84:76 био бољи од Торонта, а Јута од Чикага са 102:98.

Оклахома је победила Сан Антонио са 109:103.