петак, 02.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
петак, 06.12.2019. у 22:52

Партизан победио Мегу

(Пиксабеј)

Кошаркаши Партизана победили су на гостујућем терену у Београду Мега Бемакс са 98:77 (22:27, 27:24, 17:15, 32:11), у утакмици 10. кола АБА лиге. У Хали спортова „Ранко Жеравица” најефикаснији у екипи Партизана био је Немања Гордић са 22 поена и четири асистенције, а добру партију приказали су капитен Новица Величковић са 17 поена и шест скокова, Рашон Томас са 16 поена, осам скокова и пет асистенција и Раде Загорац са 13 поена, 10 скокова и четири асистенције.

Американац Реџи Рединг дебитовао је за Партизан и постигао је 11 поена уз пет асистенција. У екипи Меге најефикаснији је био Марко Симоновић са 18 поена и седам скокова, Лука Ашћерић постигао је 16 поена уз шест асистенција, а Един Атић 11 поена, седам асистенција и шест скокова.

Партизан је повео „тројком” Бирчевића, али је Мега после тога направила серију 10:0 и преокренула. После „тројке” Симоновића, домаћи су повели са 15:6, а црно-бели су после тога поправили игру, „тројке” Величковића и Рединга, заиграли су јаче у одбрани и серијом 10:0 повели са 16:15. Ашћерић је одмах вратио „тројку”, а његова екипа је четвртину завршила са плус пет.

Мега је „тројком” Атића почела другу деоницу, прецизни су њени играчи били и у наставку за три поена, па су шест и по минута пре краја полувремена стекли двоцифрену разлику, 40:30. Домаћи су држали предност, Партизан се примакао на два разлике (45:43), а минут пре краја изједначио је „тројком” Загорца на 49:49. Мега је на полувреме ипак отишла уз предност од два поена, кошем Мишковића.

Екипа Дејана Милојевића је током треће четвртине у два наврата имала пет поена предности, али је Партизан успео да се врати. Поенима Загорца са линије за слободна бацања, изједначио је на 63:63, а после поена Мозлија, такође са линије за слободна бацања, црно-бели су повели са 64:63. Деоница је завршена нерешено 66:66, након што је Месичек погодио „тројку” за Мегу, а Рединг „двојку” за Партизан.

Партизан је добро почео последњу четвртину, капитен Величковић погодио је „тројку”, затим је четири поена постигао Томас, Гордић „тројку”, па „закуцавање” Загорца за серију 12:0 и вођство од 78:66.

Серију је „тројком” прекинуо Ашћерић, али је Партизан после тога везао неколико добрих напада и увећао разлику. Дебитант Рединг је у завршници постигао две „тројке” за 93:71. Партизан има седам победа и три пораза, а Мега три победе и седам пораза, преноси Бета.