Последња измена 17:33

Партизан лако до победе против Радничког

субота, 28.09.2019. у 17:30
Сејдуба Сума (Фото Бета-АП/Дарко Војновић)

Фудбалери Партизана победили су у Нишу Радники са 4:1 у првој утакмици 10. кола Супер лиге Србије. Раднички је повео голом Нермина Хаскића у 11. минуту из једанаестерца, да би Бибрас Натхо у 23. такође из пенала донео изједначење Партизану.

Тријумф црно-белима донели су Умар Садик у 30. и 78. и Сејдуба Сума у 56. Меч је лоше почео по београдски тим. У 10. минуту, пошто је Саша Здјелар у свом шеснаестерцу играо руком, досуђен је пенал за Раднички а сигуран извођач био је Хаскић.

Само 13 минута касније црно-бели су изједначили, такође из пенала, а гол је постигао је Натхо, пошто је претходно Бондаренко вукао Садика у шеснаесерцу. После једно десетак минута мирније игре Партизан је преокренуо, а гол је постигао Садик и то после једне дубинске лопте Суме.

Управо је Сума у 56. минуту довео црно-беле до два гола предности и то после лепог соло продора којим се ослободио тројице чувара. Тријумф црно-белих оверио је Садик лепим лоб ударцем преко голмана Петровића и асистенције Суме.

Партизан је после некомплетног 10. кола први са 23 бода, два више од ТСЦ-а и Црвене звезде, док је Раднички шести са 16, преноси Бета.