Потредседница Владе и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић разговарала је данас са директором кинеске компаније ЦМЕЦ у Србији о реализацији пројекта изградње система за каналисање и пречишћавање отпадних вода града Београда.
Михајловић је рекла да је тај пројекат изузетно важан за Београд и да је одлуком владе Министарство грађевинарства одређено за инвеститора пројекта.
„Формирали смо радну групу на нивоу владе, са циљем да будемо што ефикаснији у реализацији пројекта. Верујем да ћемо ускоро моћи да закључимо комерцијални уговор, а паралелно са тим да преговарамо о начину и условима финансирања”, рекла је Михајловић, а наводи се у саопштењу које је медијима достављено из њеног кабинета, јавља Танјуг.
Она је подсетила да је Београд једини град у Европи који нема пречистач отпадних вода због чега је, истакла је, овај пројекат од изузетног значаја за нас.
Ли Сјуећенг известио је потпредседницу владе да је компанија ЦМЕЦ формирала међународни тим експерата за овај пројекат, свесна његове важности.
„Радови на реконструкцији и изградњи објеката подразумевају веома сложене технологије извођења радова. Спремни смо да наставимо сарадњу са вама и вашим тимом, јер носимо позитивна искуства са претходних пројеката”, рекао је Ли Сјуећенг, а састанку је присуствовала и амбасадорка Кине у Србији Чен Бо.
Михајловићева с деканом Економског факултета о јачању сарадње
Потпредседница Владе Србије и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић данас је разговарала с деканом Економског факултета у Београду Браниславом Боричићем о могућностима сарадње две институције, саопштено је из Министарства.
На састанку је било речи и о личној сарадњи министарке са Економским факултетом, на којем је Михајловић докторирала 2001. године.
Михајловићева је истакла да би Влада Србије и Економски факултет требало више да сарађују јер су, како каже, Србији потребни стручњаци.
„Србија покреће нови инвестициони циклус, у којем инфраструктура заузима највећи део. Зато нам је арадња са Економским факултетом, професорима и истакнутим дипломцима изузетно значајна, пре свега, у погледу анализе тржишта, студија изводљивости, али и праћења и управљања пројектима, о чему се раније није водило рачуна”, рекла је Михајловићева, јавља Танјуг.
Боричић је пренео министарки да факултет сваке године унапређује своје студијске програме и да има успешну сарадњу са London School of Economics (ЛСЕ), те да је у плану увођење нових програма на факултету како би Србија добила стручњаке образоване по највишим европским и светским стандардима.
„Као наш алумниста и доктор економских наука, била би нам част да дате свој допринос квалитету наших студија. С наше стране, желимо да допринесемо развоју Србије и да се укључимо у планирање и спровођење великих пројеката које Министарство и Влада реализују”, рекао је Боричић.