Партизан убедљив против Рада

недеља, 18.08.2019. у 21:29
(Фото В. Марковић)

Фудбалери Партизана победили су Рад са 3:0, у петом колу Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац био је Филип Стевановић, док је први гол за црно-беле на стадиону у Хумској дао Огњен Ожеговић.

Партизан има 10 бодова из четири утакмице, док Рад има три.

Партизан је након првих 45 минута игре имао гол предности, а осим тог поготка пропустио је још једну сјајну прилику, док гости са Бањице ниједном нису запретили црно-белима.

Домаћи тим је повео у 26. минуту голом Ожеговића. Игор Вујачић је прво лепо проиграо Александра Лутовца на десној страни, доскорашњи фудбалер Рада је центрирао и у казненом простору пронашао Ожеговића који је главом погодио мрежу Рада.

Десетак минута касније поново је у главној улози био тандем Лутовац - Ожеговић. Кренуо је Партизанов контранапад, Лутовац је упутио одличан пас ка Ожеговићу који је из идеалне позиције, са 12-13 метара, шутирао поред гола.

До краја првог полувремена Ожеговић је још једном покушао главом, након додавања Рајка Брежанчића, али је голман Рада био на правом месту.

На самом почетку другог полувремена голман Рада Душан Марковић је поклонио Партизану индиректан ударац, али црно-бели нису успели да ту ситуацију претворе у гол. Прво је покушао Сума, затим и Зђелар, али резултат се није променио.

Ређали су се након тога напади Партизана, Ожеговић је у 61. минуту погодио и пречку, да би четири минута касније Стевановић погодио за 2:0 и практично ставио тачку на овај меч. Стевановић је све сам урадио, лепо прошао по левој страни, преварио неколико играча Рада и савладао Марковића.

Коначан резултат поставио је Стевановић у 89. минуту на асистенцију Николе Лакчевића, преноси Бета.

Партизан је могао и убедљивије да слави, док је Рад за свих 90 минута упутио само један шут у оквир гола црно-белих.

Пре почетка меча, на семафору стадиона у Хумској емитован је видео материјал у знак сећања на недавно преминуле фудбалере тог клуба Фахрудина Јусуфија и Дејана Чуровића.