Последња измена 22:56

Србија до бода на гостовању против Португалије

понедељак, 25.03.2019. у 22:49
(Фото Бета/АП)

Фудбалска репрезентација Србије играла је у Лисабону нерешено 1:1 против Португалије у првој утакмици Групе Б квалификација за Европско првенство. Србија је повела голом Душана Тадића у седмом минуту из једанаестерца, да би изједначење Португалији донео Данило Переира у 42. сјајним ударцем са око 20 метара.

Португалија је трећа на табели Групе Б са два бода, док је Србија четврта с једним бодом из једне утакмице.

Прво полувреме било је прилично узбудљиво, а поред два гола и великог броја шанси на обе стране, поготово Португалије, обележила је повреда Кристијана Роналда.

Роналдо је у другом делу првог полувремена тражио измену због повреде и морао је да напусти игру на велико разочарање нешто више од 50 хиљада навијача на стадиону Бенфике у Лисабону.

Португалија је имала велику шансу на почетку преко Вилијама Карваља, али је српски голман Марко Дмитровић фантастично одбранио његов шут.

Недуго затим уследио је напад Србије и одлично додавање Душана Тадића ка Мијату Гаћиновићу, који је први стигао до лопте и голман Руи Патрисио га је срушио, после чега је арбитар Шимон Марчињак судио пенал.

Тадић је био сигуран из једанаестерца.

Уследиле су бројне велике шансе, углавном Португала, али и Србије, а изједначење је дошло у 42. минуту.

Данило је примио лопту на половини терена, српски играчи га нису превише нападали, а он је лепим и неодбрањивим ударцем савладао Дмитровића.

Гаћиновић после прекршаја за пенал није могао да настави дуго да игра па је замењен, а крајем полувремена ударац у зглоб од Пепеа добио је и Тадић.

Србија је била боља на почетку другог полувремена и могла је до новог вођства.

Прво је Митровић био спорији од голмана Патрисија, а потом је и Адем Љајић веома лоше шутирао, иако је био неометан на 20 метара од противничког гола.

Португалија је у 70. минуту имала велику прилику после гужве у казненом простору Србије, а Немања Максимовић је, као на пријатељској утакмици, спасио гол свог тима тако што је избио лопту са гол линије.

Велика гужва створила се потом испред српског гола. Антонио Рукавина је играо руком у свом шеснаестерцу и Марчињак је свирао пенал за Португал.

Ипак, после консултације са помоћником променио је одлуку, тако да је Португал тада био оштећен, преноси Бета.

До краја утакмице Португал је имао неколико шанси, посебно у надокнади, али није успео до другог гола па је дуел у Лисабону завршен 1:1.

Репрезентација Србије ће своју другу утакмицу у квалификацијама за Европско првенство играти у јуну, када ће гостовати Украјини.

Састави тимова:

Португалија: Патрисио, Кансело, Пепе, Дијаз, Гереиро, Карваљо, Рафа, Данило, Бернардо, Соуза и Роналдо;

Србија: Дмитровић, Рукавина, Спајић, Миленковић, Младеновић, Максимовић, Гаћиновић, Лазовић, Љајић, Тадић и Митровић.