Кошаркаши Звезде повели против Партизана у полуфиналу АБА лиге

субота, 23.03.2019. у 21:34
(Фото Д. Жарковић)

Кошаркаши Црвене звезде повели су данас против Партизана у полуфиналној серији плеј-офа АБА лиге.

Звезда је у првој утакмици као домаћин у хали „Александар Николић” после продужетка победила са 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16).

Наредна утакмица играће се следеће суботе, а домаћин ће бити Партизан.

Звезда се у пуној хали „Александар Николић” боље снашла у уводним минутима, а најрасположенији био је Били Берон који је с две везане тројке средином прве деонице довео свој тим до девет поена предности 11:2, преноси Бета.

Партизан је у тим тренуцима био веома конфузан у нападу, ређале су се грешке, те су црвено-бели дошли до двоцифрене предности на крају прве четвртине 21:11.

Серијом Партизана од 5:0 на почетку друге четвртине црно-бели ухватили су прикључак, али је Риверс одбио налет ривала и Звезду поново одвео до двоцифрене предности.

Деловало је да ће Звезда без већих проблема привести прво полувреме крају с двоцифреном предности, али након серије грешака црвено-белих и промашених шутева за три поена, Партизан је успео да дође до само поен заостатка - 35:36.

Трећа четвртина у потпуности је припала Партизану, који је у једном тренутку предвођен Вањом Маринковићем, који је погодио две тројке, дошао до вођства од 11 поена.

Звезда је ипак успела да се врати у финишу треће деонице, а највише захваљујући Човићу, Давидовцу и Добрићу који је уз звук сирене погодио за три и 60:63.

Како су окончали трећу, тако су ушли и у последњу четвртину црвено-бели. Добрић и Човић су серијом од 8:0 довели Звезду до преокрета и вођства од 68:63.

Серију Звезде окончао је тројком о таблу капитен Партизана Новица Величковић, али формални домаћин утакмице успевао је сваки пут да одговори на другој страни.

У последња два минута утакмице екипе су ушле у егалу - 80:80, али је Давидовац с пар добих потеза, како у нападу, тако и одбрани црвено-беле одвео до 84:80.

Имала је Звезда прилику да реши утакмицу на 30 секунди до краја, пошто је имала и напад, али Човић није погодио тројку. То је на другој страни пошло за руком Маринковићу за 83:84 на 24 секунде до краја.

Партизан је одмах направио фаул и послао Човића на линију пенала, али је плејмејкер само једном био прецизан за 85:83.

Црно-бели су потом имали напад коју је полагањем на 2,9 секунди пре краја окончао Алекс Ренфро.

Тренер Звезде Милан Томић затражио је тајм-аут, а одигран је напад за Кејси Риверса, али он ипак није погодио за два с полудистанце, па се отишло у продужетке.

У додатних пет минута готово 120 секунди играло се поен за поен, али онда Партизан није реализовао један напад, да би на другој страни Давидовац погодио за два уз додатно слободно бацање за 94:91.

Стратос Перпелоглу је на другој страни погодио два слободна бацања, али уследила је серија од пет узастопних поена Радета Загорца којим је довео црно-беле до изједначења.

У последњем минуту утакмицу је решио Били Берон са пет узастопних поена, када је након неспортске грешке Ђорђа Гагића поентирао за два, те погодио слободно бацања, а након соло продора положио за два.