субота, 20.07.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 14:57
ПРВЕНСТВО АМЕРИЧКИХ ПРОФЕСИОНАЛНИХ КОШАРКАША

Јокић одвео Денвер у плеј-оф

Клуб из Колорада ће се после скоро шест година борити за НБА титулу, а наш ас је са 21 поеном и 13 скокова био најистакнутији појединац у победи Нагетса на гостовању у Бостону
Аутор: С.Р.среда, 20.03.2019. у 09:06
Препородио Денвер: Никола Јокић (Фото ЕПА)

Кошаркаши Денвера пласирали су се у плеј-оф НБА лиге после шест година, победом у Бостону којом су се и изједначили на челу Западне конференције са Голден стејтом. Утакмицу је решио Никола Јокић са две „тројке” у размаку од 42 секунде средином последње четвртине (98:90, 101:92), па са две асистенције у последњем минуту (108:101, 111:101).

Српски центар је постигао 21 кош (3-7 за три, 6-7 за два поена), уз 13 скокова, седам проигравања, три блокаде, а две освојене лопте, за 36 минута у којима су Нагетси били бољи за 15 поена. Следили су га Бартон са 20 и Херис са 16 погодака.

Током тајм-аута у првој четвртини домаћи клуб је емитовао видео у част свог бившег лидера Ајзеје Томаса, после чега су му гледаоци упутили овације. Омалени ас, који је изгубио место у ротацији гостију, добио је онда прилику од седам минута, али не само да је оба пута промашио кош, него је и ривал у том периоду направио „плус осам”.

Кајри Ирвинг је предводио Селтиксе са 30 кошева (из поља 10-23), Ал Хорфорд је додао 20, а Џејсон Тејтум само осам (3-12), док је изостао Гордон Хејворд. Бостон је пети на Истоку, са једним поразом више од Индијане, а три од Филаделфије код које ће гостовати у следећем од 15 преосталих мечева до краја регуларног дела сезоне.

Вориорси су изгубили у Сан Антонију, где је меч обележила „тројка” Стефона Карија на крају прве четвртине са 18,6 метара, што је погодак са највеће раздаљине у сезони. То је и највећа даљина са које је најбољи шутер свих времена погодио кош у регуларном делу сезоне, а друга укупно, будући да је у плеј-офу убацио са позиције 18,9 метара од циља.

Кари је био најефикаснији код шампиона са 25 кошева, испред Дуранта са 24, док није играо Казинс (стартовао Богут, седам поена), а у деветој узастопној победи Спарса који су сада пети на Западу, водећи стрелци су били Дерозан са 26 и Олдриџ са 23 поена.

Резултати: Бостон – Денвер 105:114, Кливленд – Детроит 126:119, Вашингтон – Јута 95:116, Торонто – Њујорк 128:92, Оклахома – Мајами 107:116, Сан Антонио – Голден стејт 111:105, Далас – Њу Орлеанс 125:129 (продужетак), Феникс – Чикаго 101:116, Портланд – Индијана 106:98.