недеља, 16.05.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
понедељак, 26.03.2018. у 09:07

Клиперси бољи од Торонта, 15 поена Теодосића

(Фото Бета/АП)

ТОРОНТО – Кошаркаши Лос Анђелес клиперса победили су прошле ноћи у гостима екипу Торонта са 117:106, уз добру партију српског плејмејкера Милоша Теодосића.

Теодосић је на терену провео 33 минута и за то време је постигао 15 поена, уз четири скока и једну асистенцију. Српски центар Бобан Марјановић је за победнички тим убацио четири поена и уписао три скока и асистенцију за шест минута у игри.

Клиперси су надокнадили заостатак од 18 поена у првој четвртини и повећали своје шансе за пласман у плеј-оф, а најефикаснији у победничком тиму био је Лу Вилијамс са 26 поена.

У екипи Торонта најбољи је био Јонас Валанчунас са 16 поена и 10 скокова.

Клиперси су сада 10. на Западу са скором од 39 победа и 34 пораза, док је Торонто и даље први на Истоку са скором 54/20.

Кошаркаши Сакрамента су на свом терену поражени од Бостона са 104:93.

Тери Розје је водио Бостон до тријумфа са 33 постигнута поена, Џајлен Браун је додао 19, а Ал Хорфорд 14 поена.

На другој страни, најефикаснији је био Бади Хилд са 21 поеном. Српски кошаркаш Богдан Богдановић је за 34 минута на паркету убацио четири поена и уписао по три асистенције и украдене лопте и један скок.

Леброн Џејмс је убацио 37 поена уз 10 ухваћених лопти и осам асистенција у победи Кливленда над Бруклином од 121:114.

Џејмс је стигао до бројке од 2.000 постигнутих поена у једној сезони и тако се придружио Карлу Мелоуну и Мајклу Џордану као јединим кошаркашима у историји НБА лиге којима је то пошло за руком.

Кевин Лов је у петој узастопној победи Кавалирса додао 20 поена и 15 скокова, док је у пораженом тиму најбољи био Џо Харис са 30 поена.

Кошаркаши Индијане су после продужетка савладали Мајами са 113:107 и тако обезбедили пласман у плеј-оф.

Виктор Оладипо је предводио Пејсерсе са 23 поена, Тадеус Јанг је убацио поен мање, док је Бојан Богдановић меч завршио са 18 поена и осам скокова.

У екипи Мајамија истакао се Тајлер Џонсон са 19 поена.

Кошаркаши Хјустона су победили Атланту на свом терену са 118:99, уз четврти трипл-дабл учинак Џејмса Хардена од почетка сезоне.

Харден је меч завршио са 18 поена, 15 асистенција и 10 скокова и тако водио свој тим до 60. победе у сезони. Хјустону је ово била девета узастопна победа и постао је 18. тим у историји НБА лиге који је уписао 60 тријумфа у 74 утакмица у једној сезони.

Кошаркаши Портланда су у гостима славили против Оклахоме са 108:105.

Најефикаснији у победничком тиму био је Си Џеј Меколум са 34 поена, Демијан Лилард је додао 24, а Јусуф Нуркић 17 поена уз 12 скокова. У екипи Оклахоме најбољи је био Расел Вестбрук са 23 поена, девет успешних додавања и осам скокова.

Портланд је трећи на Западу са 45 победа и 28 пораза, док је Оклахома четврта са скором 44/31.

У преосталим мечевима, Јута је била боља од Голден стејта с 110:91, Њујорк је победио Вашингтон са 101:97, док је Милвоки славио против Сан Антонија са 106:103. (Бета)